honlapszerkesztés
JavaScript: A JavaScriptet a Netscape fejlesztette ki. Ez egy olyan parancsnyelv, amely segítségével létrehozhatunk interaktív Web-oldalakat. A cikk során számos klasszikus példával megismerkedhet az olvasó, ezeket könnyedén beépítheti a saját oldalaiba, vagy továbbfejlesztheti őket saját igényeinek megfelelően. Az Internetről is letölthető sok egyszerű és kevésbé egyszerű példa. Tanácsos ezek forrását is áttanulmányozni, hiszen jó ötletek leshetők el belőlük.
HTML5: A kifejlesztésének egyik fő célja, hogy a webes alkalmazásokhoz ne legyen szükség pluginek (pl. Adobe Flash, Microsoft Silverlight, Oracle JavaFX) telepítésére. HTML általában szöveges állományokban található meg olyan számítógépeken, melyek az internethez kapcsolódnak. Ezek az állományok tartalmazzák azokat a szimbólumokat, amelyek a megjelenítő programnak leírják, hogyan is kell megjeleníteni illetve feldolgozni az adott állomány tartalmát.
CSS: A CSS (angolul Cascading Style Sheets) a számítástechnikában egy stílusleíró nyelv, mely a HTML vagy XHTML típusú strukturált dokumentumok megjelenését írja le. Ezen kívül használható bármilyen XML alapú dokumentum stílusának leírására is, mint például az SVG, XUL stb. Stíluslapok nélkül a html forrásba kéne beírnunk a formázásokat. Ha mondjuk minden h2-es címet kékkel, középre igazítva szeretnénk kiíratni, akkor mindig, amikor h2-es címet írunk, ezt meg kéne mondani a böngészőnek. Ehelyett a stíluslapban egyszer megmondhatjuk a h2-es cím tulajdonságait, amit aztán alkalmazunk minden olyan honlapra, ahol kékkel középre igazítva akarjuk látni címünket.